Każdy chciałby cieszyć się własnymi zębami do końca życia, ale niestety często konieczna staje się ekstrakcja zepsutego siekacza, utrata zęba na skutek wypadku lub pobicia albo jego wypadnięcie w późnym stadium paradontozy. Proteza może zastąpić nawet całą szczękę.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy do kompletu brakuje tylko jednego lub dwóch sztuk? Popularne rozwiązanie stanowi zainstalowanie w szczęce implantu, który wstawia doświadczony chirurg stomatolog. Białystok to miejscowość, w której działa kilku takich specjalistów. Implant jest rozwiązaniem niezwykle trwałym i po przyjęciu się wytrzyma w ustach nawet dekady. W przeciwieństwie do naturalnych zębów nie ulega próchnicy, ponieważ wykonano go z materiałów sztucznych, na których nie są w stanie żerować bakterie. Z zasady nie wywołują one również alergii. Metalowa nasada implantu zostaje wkręcona w kość, a następnie wrasta w nią, solidnie wiążąc się ze szczęką. Jeśli dobrze przyjęta nasada zostanie prawidłowo połączona z koroną, całość posłuży prawdopodobnie aż do śmierci pacjenta. Koronę implantu na miarę wykonuje w laboratorium protetyk, w związku z czym możliwe jest idealne dobranie barwy i kształtu sztucznego zęba do otaczających go sąsiadów. Dzięki temu odróżnienie go gołym okiem od prawdziwych zębów jest praktycznie niemożliwe. Sekret zdradzać może niekiedy tylko tytanowa śruba, która czasem powoduje lekkie przyciemnienie dziąsła. Niestety, nie zawsze można stosować implanty, ponieważ przeciwwskazania takie jak cukrzyca, paradontoza czy stany zapalne, znacznie zwiększają ryzyko odrzucenia metalowej nasadki. Jeśli u pacjenta bez przeciwwskazań wszczep się nie przyjmie, zabieg po prostu powtarza się gratis. Pomiędzy instalacją śruby a montażem korony upływa kilka miesięcy, podczas których implant wrasta w kość szczęki i ulega stabilizacji. Po zakończeniu procesu nowy ząb służy klientowi równie dobrze jak własny.

Zasadniczą wadą implantów zębowych jest ich cena. W przygotowaniu do tego zabiegu pacjentowi pomoże doświadczony dentysta. Białystok to miejscowość, w której bez problemu znajdzie się dobrego chirurga szczękowego [dentysta-stomatolog.com]. Warto pamiętać, że procedurę wszczepiania śruby przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Właściwie wykonana implantacja to bezpieczne i praktyczne rozwiązanie w przypadku straty pojedynczego zęba.