Masaż jest jednym z podstawowych zabiegów relaksacyjno-leczniczych, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieje wiele rodzajów masażu. Odwiedzając salon kosmetyczny, najczęściej życzymy sobie tego klasycznego, który ma szerokie działanie lecznicze oraz rozluźniające. Zazwyczaj jego efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu. Masażysta wykonujący masaż klasyczny stosuje przeróżne techniki, od głaskania przez rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie, aż po tak zwaną wibrację. Masaż klasyczny przeznaczony jest dla osób z różnymi dolegliwościami, najczęściej są to urazy, przeróżne choroby i wzmożone napięcie mięśni.

Ludziom prowadzącym intensywny tryb życia zaleca się stosowanie masażu relaksacyjnego, który polega na odprężeniu całego ciała i zniwelowaniu napięcia nerwowego oraz mięśniowego. To dobra alternatywa dla tych, którzy codziennie narażeni są na stres, bezsenność, nadciśnienie, migreny oraz złe samopoczucie.

Wiele salonów urody oferuje również masaż wyszczuplający, który jest niezwykle intensywną formą masażu klasycznego i w głównej mierze polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą. Ponadto pomaga on usunąć toksyny z organizmu oraz przyśpieszyć przemianę materii poprzez poprawę ukrwienia skóry i mięśni. Zazwyczaj do masażu wyszczuplającego używa się specjalnych kremów, które mają na celu stymulowanie metabolizmu komórek.

Osobom mającym problem z cellulitem zaleca się masaż wykonywany specjalnymi chińskimi silikonowymi bańkami. Masaż antucellulitowy polega na tworzeniu podciśnienia poprzez zassanie bańki, co daje efekt przekrwienia i w rezultacie odżywia i napina skórę, a także przyczynia się do zniwelowania cellulitu. Masaż ten wykonuje się również osobom, które mają problemy z bólem mięśni i stawów.

Każdy z tych masaży zaoferuje nam kosmetyczka w mieście Katowice (swiaturody.com/katowice,kosmetyczka,9.html). Zabieg ten wykonywany jest na przykład w prestiżowym salonie urody „Golden Spa”. Możemy tam porozmawiać z fizjoterapeutą, który dostosuje do naszych potrzeb i oczekiwań odpowiednie techniki masażu. Poinformuje nas również o ewentualnych przeciwwskazaniach do jego wykonywania. W „Golden Spa” możemy zażyczyć sobie użycia ciepłej oliwki, bądź też olejków eterycznych do wykonania danego masażu. Z pewnością każda, nawet najbardziej wymagająca osoba będzie zadowolona z usług jakie oferuje ten salon.