Chociaż brak zębów może mieć różne przyczyny, na przykład przebyte urazy, a statystki pokazują, że w naszym społeczeństwie już przeciętnej osobie około 35 roku życia brakuje jednego lub kilku zębów, to jest to problem wstydliwy.

Często nie do końca zdajemy sobie sprawę, że nie tylko o estetykę wyglądu tutaj chodzi, ale i o prawidłowy zgryz i napięcie mięśni odpowiedzialnych za gryzienie i żucie. Znaczenie ma to dla zdrowia dziąseł, pozostałych zębów, jak i całego organizmu. Dlatego dentyści zalecają uzupełnianie braków najlepiej od razu po wygojeniu się dziąsła w miejscu ekstrakcji zęba.

Nie warto z tym zwlekać, gdyż dopóki pozostałe zęby nie przesuwają się, nie są rozchwiane i nie dochodzi do zaniku kości, jest o wiele łatwiej. Znaleźć właściwe miejsce do opieki stomatologicznej możemy w miastach, takich jak Kielce, dość łatwo. W internetowej bazie odszukamy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy ponad wszystko stawiają dobro pacjenta. A więc kiedy dotyka nas taki krępujący problem, warto jak najszybciej, gdy możemy sobie na to pozwolić, wpisać w wyszukiwarkę "dentysta Kielce" i umówić się na konsultację na przykład tutaj: http://dentysta-stomatolog.com/kielce,1.html.

Protezy ruchome, chociaż mało kosztowne, nie dla każdego będą wygodnie, przy stylu życia niektórych osób konieczność ich wyjmowania może być sporym dyskomfortem. Stałe uzupełnienia w postaci implantów mają także tę zaletę, że nie dopuszczają do zaniku kości w szczęce i sprawiają, że obydwa łuki zębowe pracują jak przed utratą. Umieszczona w zębodole śruba implantu, zrastająca się z kością jak naturalny korzeń zęba, w pełni odtwarza jego funkcje.

Implanty zębowe polecane są najbardziej przez dentystów, gdyż nie potrzeba osłabiać sąsiednich, zdrowych zębów, tak jak do ma miejsce w wypadku mostu protetycznego, a przy użyciu wysokiej jakości koron cena obydwu rozwiązań jest tak naprawdę zbliżona. Implanty mogą posłużyć także uzupełnieniu większych braków, jakie występują u pacjentów starszych, po przebytych urazach lub przyczyniających się do zniszczenia zębów chorobach. Można na implanty założyć most, tak jak wykorzystane byłyby specjalnie oszlifowane własne zęby pacjenta. Dzisiaj dentyści dokonują nawet całkowitej odbudowy wszystkich zębów, opierając całe łuki dolnej i górnej szczęki na kilku odpowiednio rozmieszczonych implantach. Tak można zamontować uzupełnienie stałe, jak i ruchomą protezę na specjalnych zatrzaskach, która z pewnością nie będzie pacjentowi wypadać ani się przesuwać – wtedy wystarczy mniejsza liczba implantów.

Nowoczesne rozwiązania protetyczne sprawiają, że tak zwane "szuflady", częściowe protezy ani piłowanie sąsiednich zębów pod mosty nie są jedynymi rozwiązaniami. Jeśli potrzeby jest dobry stomatolog, Kielce pozwolą znaleźć specjalistów współpracujących z doświadczonymi protetykami.